Základní informace

jídelnaDovolujeme si Vám poskytnout několik základních informací o ubytovacích možnostech na faře v Sobotíně, kterou spravuje Spolek pro děti a mládež SOL. Sobotín se nachází asi 12 km od Šumperka v CHKO Jeseníky na silnici č. 11 směrem na Ostravu. Čistý vzduch, krásná okolní příroda a dobré umístění fary dává možnost kvalitní rekreace duše i těla pro  křesťanskou mládež, skautské oddíly, pro rodiny s dětmi, pro duchovní obnovy i příležitostné přespání při poutích…

Ubytování musí být předem objednáno a smluveno. Při té příležitosti se také upřesní cena. Platí se hotově na místě. Fara je zařízení církve a proto si dovolujeme upozornit, že na stejný pokoj ubytováváme pouze rodinné příslušníky nebo osoby stejného pohlaví. Předem je třeba upřesnit požadavek na ubytování, abychom mohli rezervovat patřičná místa. Upozorňujeme, že při nedodržení podmínek, či jiného závažného porušení ubytovacího řádu dojde k ukončení pobytu.  V blízkosti fary je obchod s potravinami. Na faře bydlí správce. Kontakt zde.

Možnosti dopravy:

  • Autem: Pojedete po silnici č. 11. Směrem od Šumperka dojedete na konec obce Sobotín a po levé straně uvidíte kostel. Odbočka je za autobusovou zastávkou. Farní budova se nachází proti vchodu na hřbitov. Směrem od Ostravy před obcí Sobotín uvidíte po pravé straně kostel. Odbočka ke kostelu je před autobusovou zastávkou.
  • Autobusem: Autobusem ze Šumperka nebo Ostravy, vystoupíte na zastávce Sobotín, u kostela. Půjdete ke kostelu. Farní budova je naproti vchodu na hřbitov.
  • Vlakem: Vlakem ze Šumperka. Vystoupíte na vlakovém nádraží Sobotín. Na faru můžete jít pěšky (cca. 2,5 km, na mapce je vyznačeno nádraží a kostel v jehož těsné blízkosti se nachází fara nebo můžete jet autobusem na zastávku Sobotín, u kostela a pokračovat jak je napsáno výše.